Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Виконувач обов’язків Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, члени Ради Лариса Швецова і Оксана Блажівська взяли участь у обговоренні законопроєктів під час засідання Комітету ВРУ з питань правової політики.
Олексій Маловацький зазначив, що ухвалений у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» № 3985 є актуальним. За його словами, ухвалення проєкту дозволить унормувати застосування у судах підсистеми «Електронний суд», завдяки якій буде налагоджений дистанційний обмін документами і громадяни зможуть звернутися до суду, не долаючи в умовах карантину значні відстані. Олексій Маловацький розповів, що цю підсистему ВРП успішно використовує в роботі з кінця минулого року. Водночас виконувач обов’язків Голови ВРП зауважив, що необхідно передбачити обов’язковість зберігання у паперовому вигляді документів судової справи у одному екземплярі.
Лариса Швецова нагадала, що Положення про ЄСІТС має затвердити ВРП. Перший проєкт Положення передбачав функціонування 18 модулів. На сьогодні ДСА надала Проект положення, який містить підсистеми «Електронний суд», «Електронний кабінет», «Відеоконференція», «Діловодство».
Члени ВРП також висловилися на підтримку законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони» № 3935, розробленого з метою врегулювання правових засад організації проходження служби у Службі судової охорони. Ним пропонується поширити на співробітників Служби судової охорони особливого порядку військового обліку, встановленого для поліцейських, осіб начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України.
За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Парламенту прийняти законопроєкти № 3985 і № 3935 у другому читанні та в цілому у редакції, запропонованій Комітетом. А у разі прийняття проєктів як законів, доручити Комітету разом з головним юридичним управлінням Верховної Ради України здійснити редакційне та техніко-юридичне доопрацювання текстів.